Energia z tradycjami

W tym roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Operator Sp. z o.o. w Śremie stało się częścią grupy kapitałowej Q Group, dołączając w ten sposób do grona przedsiębiorstw specjalizujących się w propagowaniu innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań. PEC Operator Sp. z o.o. w Śremie jest zakładem z tradycjami, którego pozycja ma kluczowe znaczenie dla miasta, będącego głównym odbiorcą wytwarzanej przez zakład energii. Przykład spółki pokazuje, że tylko innowacyjne podejście skoncentrowane na rozwoju technologii może przyczynić się do wzrostu efektywności produkcji i obniżenia kosztów operacyjnych. Rozmowa z dr. inż. Janem Boryczką, prezesem zarządu oraz z Lidią Brallą, wiceprezes zarządu spółki o tym jak wyglądał nie łatwy proces transformacji, o dalszych planach rozwoju i kierunkach działań przedsiębiorstwa na najbliższe lata.

Zapraszamy do materiału.

Prawnik w biznesie. Na co dzień czy na kłopoty?

Bardzo cieszą nas kolejne publikacje w mediach dotyczące działalności naszej firmy i poszczególnych jej gałęziach, należącej do grupy kapitałowej Q Group. Na łamach magazynu Forbes została opublikowana rozmowa z adwokatem Sławomir Kubatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Adwokackiej Q&Kubat sp.k., prężnie rozwijającej się na rynku polski jak i międzynarodowym. Rozmowa z adwokatem Sławomirem Kubatem, porusza temat roli jaką pełni prawnik w życiu każdego przedsiębiorstwa. W jasny sposób ilustruje jak wygląda codzienna praca w kancelarii i jej sposób działania oparty na wiedzy, doświadczeniu, szacunku do ludzi i obowiązku zachowania tajemnicy adwokackiej.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu i życzymy miłej lektury!

GKEC Śrem — eko technologie

GKEC Śrem oprócz produkcji i dostaw ciepła wyróżnia się pracami naukowo–badawczymi związanymi z odnawialnymi źródłami energii w sposób przyjazny środowisku.

Tak ważna dziedzina bez której trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie, wymaga nieustannego doskonalenia i wdrażania nowych rozwiązań. Dlatego jako Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Operator Sp. z o.o. w Śremie (PEC OPERATOR) złożyliśmy wniosek o dofinansowanie unijne naszych zamierzeń. Projekt: „Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego w zakresie innowacyjnego pozyskania paliw i substancji poszukiwanych w przemyśle energetycznym i chemicznym” został złożony 13 maja i czeka na rozpatrzenie. Łączny koszt projektu wynosi 25 000 000 zł. Jego celem jest budowa centrum, w którym prowadzone będą prace związane z opracowywaniem nowych innowacyjnych produktów, tj. paliwa z pirolitycznego recyklingu tworzyw sztucznych oraz limonenu.

Nasi konserwatorzy

Nasze prace modernizacyjne przy budynkach z historią traktujemy jako odpowiedzialną misję i staramy się aby tak wyjątkowe obiekty były od początku pod nadzorem odpowiednich ekspertów. Dlatego aby Willa Biruta odzyskała swój dawny blask, przy jej odbudowie pracują najlepsi specjaliści w dziedzinie renowacji, historii sztuki i architektury.

Komisja konserwatorska w Willi Biruta

Kontynuacja zabiegów konserwatorskich przy wewnętrznych sztukateriach Willi Biruta przebiega pod czujnym okiem specjalistów. Pod koniec marca odbyła się tzw. Komisja Konserwatorska. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla dalszego przebiegu prac. Komisja taka jest organem opiniodawczym do spraw działań konserwatorskich i rekomenduje dalsze decyzje o przebiegu prac. Komisja oceniająca stan sztukaterii Willi Biruta odbyła się z udziałem przedstawicieli Mazowieckiego Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, inwestora, autora programu konserwatorskiego oraz wykonawcy. Oględziny przyniosły wiele ciekawych wniosków i dalszych rekomendacji.

Kolejne wizualizacje wnętrz Willi Biruta

Z ogromną przyjemnością i dumą możemy pochwalić się kolejnymi wizualizacjami wnętrz Willi Biruta. Joanna Majewska z pracowni Home Story z ogromnym wyczuciem stworzyła wyjątkowe projekty pomieszczeń, które są współczesną interpretacją dziedzictwa stylu dawnych willi w Konstancinie. Zarówno w kuchni jak i w holu klasyczna elegancja przeplata się z nowoczesnym designem co tworzy unikalną przestrzeń mieszkalną. Łazienka to stylowe miejsce, gdzie każdy z przyjemnością zanurzy się w błogim relaksie. Wszystkie pomieszczenia willi komponują się w harmonijną całość tworząc niepowtarzalny i wyszukany styl apartamentów.

Wszystkie kolory Willi Biruta

W ostatnich miesiącach nie ustawały prace w Willi Biruta. Zakończony został demontaż sztukaterii, które po udokumentowaniu i zabezpieczeniu, przewiezione zostały do pracowni w Piasecznie. Tam będą poddane badaniom, mającym określić warstwy barwne poszczególnych fragmentów sztukaterii.

Jesteśmy na drugim piętrze

Prace budowlane w inwestycji Szum Gór przebiegają zgodnie z planem. Bryła zaczyna nabierać wyrazistych kształtów, bowiem powstaje już drugie piętro budynku. Dzięki temu podziwiać można nie tylko postęp w inwestycji, ale także przepiękny widok, jaki rozpościerać się będzie z okien apartamentów Szum Gór. Na tym etapie już chyba nikt nie ma wątpliwości, skąd wzięła się ta urokliwa nazwa.

Oryginalny kolor sztukaterii

Prowadząc prace rewitalizacyjne we wnętrzach Willi Biruta udało nam się poznać oryginalny wygląd sztukaterii w pomieszczeniach. Kształt zdobień, ukryty dotychczas pod grubą warstwą farb, jest o wiele ostrzejszy niż przypuszczaliśmy. Oryginalnie ornamenty pod sufitami malowane były na kolory o odcieniach pastelowych. Willa Biruta każdego dnia odsłania przed nami swój niebywały czar.

Pierwszy poziom

Inwestycja Szum Gór nabiera konkretnych kształtów. Po ukończonym już w zeszłym miesiącu podziemnym parkingu, teraz zakończyła się także budowa pierwszego poziomu. Zgodnie z założonymi terminami i programem prac budowlanych obecnie rozpoczęte zostały prace nad drugim poziomem inwestycji.